DAVID BENAVIDEZ: CO SIĘ STANIE, KIEDY CANELO DOPADNIE ZMĘCZENIE?

Redakcja, Fight Hub Tv

2019-10-29

Mistrz świata WBC wagi super średniej, David Benavidez (22-0, 19 KO) daje mistrzowi świata WBO wagi półciężkiej Siergiejowi Kowaliowowi (34-3-1, 29 KO) spore szanse w walce z Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO), która czeka nas już w najbliższą sobotę w Las Vegas.

WSZYSTKO O WALCE CANELO vs KOWALIOW >>>

- Kowaliow ma niesamowitą siłę uderzenia i masę doświadczenia. Ma także wyjątkowo mocny lewy prosty. Jeżeli będzie go właściwie używał, może sprawić Canelo wiele kłopotów i go zranić. Pamiętajmy, że Kowaliow nokautował rywali lewym prostym. Tak jest, to właśnie robił. Myślę, że jedyne, co może powstrzymać Kowaliowa przed świetnym występem, to nieudany obóz przygotowawczy. Canelo zawsze przygotowany jest kapitalnie, a w swojej ostatniej walce Kowaliow wyglądał chwilami niepewnie. Wielu ludzi go teraz skreśla, potrzebował takiego wyzwania jak Canelo, żeby się zmotywować. Kto pokona Canelo, napisze wielką historię - powiedział Benavidez.

- Canelo niesamowicie balansuje i porusza głową, ale co się stanie, jeżeli w późniejszej fazie walki nie będzie mógł zatrzymać ofensywy Kowaliowa, bo przyjdzie zmęczenie? Nowa masa mięśniowa to duży balast. Nie ma żadnej klauzuli dotyczącej wagi, więc Kowaliow będzie mógł się konkretnie nawodnić (...) Można porównać walkę z ''Krusherem'' do jego walki z Wardem, bo Canelo i Ward to świetni technicy. Mam jednak wrażenie, że Canelo ma bogatszy arsenał niż Ward. Inna sprawa, że arsenał Kowaliowa też jest ogromny - dodał czempion o pseudonimie ''El Bandera Roja''.