TRENER CANELO O KLUCZOWYCH ELEMENTACH WALKI Z KOWALIOWEM

Redakcja, Fino Boxing

2019-10-22

Trener Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO), Eddy Reynoso podkreśla rolę kilku elementów, które będą kluczowe w pojedynku Meksykanina z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO). Jedna z największych walk tego roku czeka nas już 2 listopada w Las Vegas.

WSZYSTKO O WALCE CANELO vs KOWALIOW >>>

- Oczywiście, że ciosy na korpus będę grały dużą rolę. Zawsze ją grają. Równie ważna jest jednak obrona połączona z kontrami. Będziemy pracować nad wszystkimi aspektami, zobaczymy, co sprawdza się najlepiej i będziemy to nadal udoskonalać podczas obozu. Musimy wywierać presję i spychać Kowaliowa do obrony, regularnie kontrować i sprawiać, żeby ciosy ''Krushera'' nie dochodziły celu - powiedział Reynoso.

- Niezbędna jest zatem praca nad obroną, kontrami i kombinacjami ciosów na korpus. Kowaliow ma bardzo dobry, mocny lewy prosty. Bardzo mocno bije również z prawej ręki. Przede wszystkim jednak ma wielkie serce do walki. Dobrze się również porusza w ringu. To ciekawa walka między dwoma zawodnikami, którzy lubią być agresywni. To kibice będą zwycięzcami - dodał trener, którego metodyczna praca z Canelo zdobyła w ostatnich latach powszechne uznanie.