LAWRENCE OKOLIE: WYGRAM Z NGABU PRZED CZASEM

Redakcja, Informacja prasowa

2019-10-21

W najbliższą sobotę na gali w Londynie Lawrence Okolie (13-0, 10 KO) zaatakuje pas mistrza Europy, który posiada Yves Ngabu (20-0, 14 KO). Walka z Belgiem ma być dla Brytyjczyka ważnym testem i kolejnym krokiem do walk o najwyższe stawki w kategorii cruiser.

- Pokonam go przed czasem. Nie zrozumcie mnie źle, to dobry zawodnik z dobrą pracą nóg, który wierzy w moc swojego uderzenia. Wejdzie do ringu, by wygrać, ale zabiorę mu tytuł. Chodzi mi tylko o pas. Nie znam Ngabu, on mnie nie obchodzi jako osoba. Ma coś, czego chcę. Po czternastu zawodowych walkach chcę mieć na koncie tytuły mistrza Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Brytyjskiej i wspomniany tytuł europejski. Ngabu to solidny rywal, choć nie walczył jeszcze z wieloma zawodnikami na wysokim poziomie. Po walce z Ngabu chciałbym stoczyć jeszcze jeden pojedynek, a potem ruszyć po pasy mistrza świata - powiedział Okolie.

Przypomnijmy, że Brytyjczyk - pogromca Igora Jakubowskiego na igrzyskach olimpijskich w Rio - zdobył tytuł mistrza Wspólnoty Brytyjskiej w czerwcu zeszłego roku, nokautując Luke'a Watkinsa. Trzy miesiące później pokonał na punkty Matty'ego Askina i zdobył pas mistrza Wielkiej Brytanii.

Czarnoskóry Belg Yves Ngabu zdobył natomiast w 2017 roku tytuł mistrza Europy, nokautując Tamasa Lodiego. Bronił dotychczas pasa dwukrotnie: najpierw znokautował Geoffreya Battelo w styczniu 2018 roku, a potem wygrał na punkty z Mickim Nielsenem w lutym 2019 roku.