PEWNY SWEGO ALEKSANDER USYK GOTOWY DO WALKI O PAS WBO

2019-10-13, Redakcja, DAZN

Wspaniały Aleksander Usyk (17-0, 13 KO) udanie zadebiutował wczoraj w wadze ciężkiej, deklasując i odprawiając przed czasem Chazza Witherspoona (38-4, 29 KO). Teraz Ukrainiec może stoczyć walkę o mistrzostwo świata i jest ona jak najbardziej realna. Sam Usyk twierdzi, że jest na to wyzwanie całkowicie gotowy.

- Długo czekałem na swój zawodowy debiut w wadze ciężkiej, mieliśmy pewne trudności, przeciwnicy się zmieniali. Jest różnica między wagą cruiser i wagą ciężką. Walczyłem już w najwyższym limicie, więc królewska dywizja to dla mnie nie pierwszyzna - powiedział Usyk, nawiązując m.in. do swoich ''ciężkich'' występów w lidze WSB.

HEARN: USYK RACZEJ ZABOKSUJE O WAKUJĄCY PAS WBO WAGI CIĘŻKIEJ >>>

- Zrobiłem to, co mój trener kazał mi zrobić. Naszym planem było spokojne boksowanie i czekanie na odpowiedni moment, bez forsowania niczego. Ten pojedynek nie miał mi dać pewności, ja po prostu mogę boksować z mistrzami świata wagi ciężkiej, jestem gotowy. Jeżeli otrzymam propozycję walki o pas WBO (w tej chwili w posiadaniu Andy'ego Ruiza Juniora - przyp.red.), oczywiście nie odmówię - dodał ukraiński wirtuoz.

Przypomnijmy, że w czerwcu włodarze WBO uznali, iż pozycja ''super czempiona'', zdobyta przez Ukraińca w wadze cruiser, pozwala mu na wyprzedzenie w kolejce do pasa Dilliana Whyte'a, który przewodził rankingowi federacji. Współpromujący w tej chwili Usyka Eddie Hearn twierdzi, że niedawny król wagi cruiser prawdopodobnie już w kolejnym występie stoczy walkę o pas mistrzowski.

<< Powrót na stronę główną <<