HEARN: USYK RACZEJ ZABOKSUJE O WAKUJĄCY PAS WBO WAGI CIĘŻKIEJ

2019-10-12, Redakcja, mirror.co.uk

Aleksander Usyk (16-0, 12 KO) dzisiejszym pojedynkiem z Chazzem Witherspoonem (38-3, 29 KO) zadebiutuje w wadze ciężkiej. A jeśli wygra, już w kolejnym starcie zaboksuje prawdopodobnie o tytuł mistrza świata w krainie olbrzymów.

Ukrainiec - zgodnie z przepisami federacji WBO, oddając pas i awansując do wyższej dywizji z miejsca zyskał status obowiązkowego challengera. Czeka więc na zwycięzce zaplanowanego na 7 grudnia rewanżu Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Eddie Hearn - promotor, który współpracuje zarówno z Joshuą, jak i Usykiem, zapowiedział, że Aleksander może powalczyć wkrótce o wakujący pas World Boxing Organization.

Jeśli Joshua udanie zrewanżuje się meksykańskiemu "Niszczycielowi", będzie zobowiązany do dwóch obowiązkowych obron - właśnie z Usykiem z ramienia WBO, ale również z Kubratem Pulewem (27-1, 14 KO), narzucanym przez organizację IBF. Szef grupy Matchroom nie ukrywa nawet, że w takim wypadku AJ prawdopodobnie spotka się z Pulewem, a pasa WBO po prostu się zrzeknie. A wtedy Usyk powalczy o wakujący tytuł. O ile pokona dziś nad ranem Witherspoona.

- Wydaje mi się, że Usyk zaboksuje o wakujący pas WBO, bo lepszy z dwójki Joshua vs Ruiz Jr będzie zobowiązany zarówno do walki z Usykiem, jak i Pulewem - stwierdził Hearn.

<< Powrót na stronę główną <<