POWRÓT SASZY SIDORENKO I KOLEJNA TRUDNA WALKA 'WRZOSA'

Redakcja, Informacja prasowa

2019-10-12

W ciągu dwóch tygodni Mariusz Grabowski i jego Tymex Boxing Promotion zorganizuje dwie duże gale bokserskie. 19 października w Łomiankach odbędzie się Tymex Boxing Night 10. Na ring wróci była mistrzyni Europy i niepokonana Sasza Sidorenko (7-0), a szansę na trzeci zawodowy pas będzie miał Damian Wrzesiński (17-1-2).

W poprzednich latach w hali ICDS w podwarszawskich Łomiankach tytuły mistrzyń Europy zdobywały Sidorenko i Ewa Brodnicka, aktualna mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej. Za niewiele ponad tydzień Sasza wraca na ring po przerwie macierzyńskiej. Jej cel pozostaje bez zmian - zdobycie pasa mistrzyni świata. Pierwszą "przeszkodą" w drodze po trofeum będzie Argentynka Mayra Alejandra Gomez (18-9).

W mistrzostwo Europy celuje z kolei Damian Wrzesiński. W zawodowej karierze był już mistrzem Polski wagi lekkiej i super lekkiej, a teraz w walce wieczoru zmierzy się z Argentyńczykiem Miguelem Antinem (18-3) o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski kategorii lekkiej. W ostatnim, bardzo ciekawym pojedynku, Damian wygrał niejednogłośnie z Kamilem Młodzińskim, a teraz czeka go nowe i jeszcze większe wyzwanie.

W amatorskiej karierze Michał Żeromiński (13-5-2), kolejny z pięściarzy Tymexu, był mistrzem Polski juniorów i młodzieżowców, zaś w seniorach sięgnął po wicemistrzostwo. Dlatego tak bardzo zależy mu na pasie mistrza Polski, ale już w gronie zawodowców. W Łomiankach skrzyżuje rękawice z Białorusinem Nadzir Bakhshyieu (4-7-2). Na ringach olimpijskich Żeromiński wygrywał m.in. z Andrzejem Fonfarą i Maciejem Sulęckim, a nie powiedział jeszcze ostatniego słowa wśród profesjonalistów.

Mariusz Grabowski mocno stawia na boks kobiecy. W Łomiankach walczyć będą doświadczona Sidorenko i rozpoczynająca karierę w Tymexie Laura Grzyb (1-0), dwukrotna Mistrzyni Polski i medalistka Mistrzostw Europy Kadetów. Przeciwniczką Laury Grzyb będzie Węgierka Valeria Aletta Kovacs (2-3).

Po sparingach m.in. z Arturem Szpilka, przed Kamilem Bodziochem (4-0) walka z  Michałem Bołozem (2-1), uczestnikiem "Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej". Kolejne pojedynki stoczą bracia Stanisław (2-0) i Maksymilian Gibadło (2-0). Maks spotka się z Dawidem Przybylskim (0-1), a Stanisław z Danielem Urbańskim (21-31-3). W innej walce w Łomiankach Tomasz Nowicki (2-0) powalczy z Błażejem Nowakiem (1-0).