WYBITNY PRAWNIK POMAGA KRZYSZTOFOWI GŁOWACKIEMU

Redakcja, TVP Sport

2019-10-12

Promotor Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) - Andrzej Wasilewski - poinformował, że strona polska wykorzystuje wszystkie możliwości prawne, by walczyć o sprawiedliwość w sprawie kontrowersyjnej walki z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO), który pokonał Polaka przed czasem  15 czerwca w Rydze w półfinale turnieju WBSS.

- Wykorzystaliśmy wszystkie możliwe procedury, niespecjalnie licząc się z kosztami. O pomoc prawną poprosiliśmy wybitnego nowojorskiego prawnika, Scotta Schaeffera, który jest wielkim kibicem bokserskim (...) Zrobiliśmy wszystko, co można. Wprowadziliśmy duży zamęt w federacji WBO, powodując, że Łotysze stracili głos – powiedział Wasilewski w rozmowie z TVP Sport.

Przypomnijmy, że pod koniec września Głowacki uczestniczył w Portoryko w przesłuchaniu, jakie przeprowadzała federacja WBO. Obóz Polaka chciał najpierw unieważnienia wyniku pojedynku w stolicy Łotwy (podczas którego sędzia całkowicie stracił kontrolę i pozwolił w ringu na chaos przeplatany faulami, przede wszystkim ze strony Łotysza), obecnie ''Główka'' jest numerem rankingu i głównym kandydatem do walki z mistrzem, którego wyłoni konfrontacja Mairis Briedis vs Yunier Dorticos, czyli zaplanowany na grudzień finał WBSS. Strona polska wciąż naciska również na dyskwalifikację Briedisa.