PARZĘCZEWSKI vs FORD 23 LISTOPADA W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

2019-10-08, Redakcja, MB Promotions

Po trudnej walce z niewygodnym Patrickiem Mendym w ostatni piątek na gali w Częstochowie, Roberta Parzęczewskiego (24-1, 16 KO) czeka już 23 listopada kolejny ciekawy test. Na gali MB Boxing Night 6 w Dąbrowie Górniczej Polak zmierzy się z twardym i niebezpiecznym Kanadyjczykiem Ryanem Fordem (16-5, 11 KO).

PARZĘCZEWSKI POKONAŁ MENDY'EGO, CENNA LEKCJA DLA POLAKA >>>

Ford przegrał w swojej ostatniej dotychczas, sierpniowej walce z bardzo mocnym Joshuą Buatsim. Brytyjczyk był dopiero pierwszym zawodnikiem, który pokonał przed czasem pochodzącego z Edmonton boksera o pseudonimie "The Real Deal". Pełen dystans Ford przeboksował m.in. z Avni Yildrimem, Andriejem Sirotkinem i Fiodorem Czudinowem, pokazując się w walkach z nimi z naprawdę dobrej strony. Godne odnotowania są też zwycięstwa Forda nad niezłymi Robertem Berridge'em (maj 2017 roku) i Serge'em Michelem (wygrana przez nokaut walka w Niemczech pół roku temu) oraz kariera Kanadyjczyka w MMA (bilans 22-5). Dodajmy na koniec, że Ford jest synem słynnego głównie w latach 70. kanadyjskiego boksera Ala Forda.

Przypomnijmy, że Robert Parzęczewski zajmuje obecnie siódme miejsce w rankingu WBO wagi półciężkiej, ale w tej chwili rywalizuje już w kategorii super średniej (w limicie tej kategorii odbędzie się walka z Ryanem Fordem). Jeżeli Polak zwycięży, w przyszłym roku chce ruszyć na podbój zagranicznych ringów.

<< Powrót na stronę główną <<