MACKLIN: CANELO RZUCI SIĘ TERAZ NA TRZECIĄ WALKĘ Z GGG

Redakcja, Sky Sports

2019-10-06

Były pretendent do tytułu mistrza świata i dawny rywal Giennadija Gołowkina (40-1-1, 35 KO), Matthew Macklin stwierdził, że Saul Alvarez (52-1-2, 35 KO), który nie chciał ostatnio trzeciej walki z Kazachem, teraz zmieni zdanie, bo Gołowkin pokazał wyraźne oznaki starzenia się podczas wygranego starcia o wakujący pas IBF ze Siergiejem Derewianczenką (13-2, 10 KO) w Nowym Jorku.

- Myślę, że Canelo rzuci się teraz na trzecią walkę. GGG wyglądał staro. Nie chcę przy tym niczego odbierać Derewianczence, walczył wspaniale. Gołowkin wyglądał natomiast jak 37-letni zawodnik. Zaczął świetnie, ale ciosy na dół w piątej rundzie były punktem zwrotnym, naprawdę go zraniły. W środkowych rundach GGG ostro wojował, ale zaczynał wyglądać na zmęczonego. Mimo porażki Derewianczenko był znakomity, jego akcje wzrosną - powiedział ''Mack The Knife''.

Przypomnijmy, że Gołowkin znokautował Macklina w 2013 roku już w trzeciej rundzie. Pięć lat później poniósł pierwszą porażkę w karierze, przegrywając większościową decyzją sędziów rewanż z Canelo. Czy dojdzie do trzeciego starcia z Meksykaninem? Przede wszystkim poczekajmy na wynik listopadowej walki Alvareza z Siergiejem Kowaliowem.