SPENCE JR vs PORTER: WYNIKI SPRZEDAŻY PPV

Redakcja, The Athletic

2019-10-01

Rośnie pozycja jednego z najlepszych amerykańskich bokserów, czempiona IBF i WBC wagi półśredniej Errola Spence'a Juniora (26-0, 21 KO). Płatny dostęp do transmisji sobotniej gali w Los Angeles, której walką wieczoru była konfrontacja Errol Spence Jr vs Shawn Porter (30-3-1, 17 KO), został wykupiony przez ok. 350 tysięcy widzów telewizji FOX. Biorąc pod uwagę współczesne standardy PPV, jest to solidny wynik.

ZAROBKI UCZESTNIKÓW GALI SPENCE JR vs PORTER >>>

Poprzednią walkę Spence'a - pojedynek z Mikey Garcią - również pokazywano w PPV (300 tys. sprzedanych subskrypcji). Można więc powiedzieć, że Spence notuje stały progres, choć wciąż daleko mu do poziomu, jaki mogą zapewnić pojedynki w najbliższych latach - oczywiście tylko wtedy, jeżeli wciąż będzie wygrywał i budował swoją markę.

Kolejne starcie w PPV z udziałem Spence'a to zaplanowany wstępnie na 25 stycznia pojedynek z Dannym Garcią (35-2, 21 KO). Jeżeli Amerykanin go wygra, będzie szukał walk unifikacyjnych z Mannym Pacquiao (czempionem WBA) lub Terence'em Crawfordem (czempionem WBO), choć Crawford związany jest z konkurencyjną grupą Top Rank i doprowadzenie do starcia z nim będzie zapewne bardzo trudne.