JOEY DAWEJKO: GASIJEW SIĘ PRZESTRASZYŁ

Redakcja, Informacja własna

2019-09-19

Już czternaście miesięcy trwa przerwa Murata Gasijewa (26-1, 19 KO) od boksu. Jego powrót, mający być zarazem debiutem w wadze ciężkiej, już dwukrotnie odwoływano. W obu przypadkach rywalem dawnego championa kategorii cruiser miał być Joey Dawejko (20-7-4, 11 KO). Amerykanin z polskimi korzeniami zarzuca Rosjaninowi, że ten po prostu przestraszył się takiej potyczki.

"Po raz drugi Gasijew wycofał się z naszej walki. Za pierwszym razem rozumiałem to. Miał kontuzję i nie był gotowy. Zgodziłem się więc na pojedynek 12 października w Chicago. Teraz jednak zgłosił ten sam uraz. Moim zdaniem on po prostu przestraszył się, nie chce się ze mną zmierzyć i pogrywa ze mną w gierki. Chcę dopaść i pobić tego przestraszonego kurczaka" - stwierdził były mistrz świata juniorów w boksie olimpijskim.

Przypomnijmy, że panowie mieli spotkać się już w lipcu. Gasijew z powodów zdrowotnych wycofał się z tamtej potyczki, a Dawejko pokonał sprowadzonego w zastępstwie Rodneya Hernandeza na punkty po twardej przeprawie.