ZNAMY RYWALA ZNAKOMITEGO JOE WARDA W JEGO ZAWODOWYM DEBIUCIE

2019-09-10, Redakcja, Lou DiBella

Jak informowaliśmy Was niedawno, jeden z najciekawszych zawodników boksu olimpijskiego ostatnich lat, dwukrotny wicemistrz świata, trzykrotny mistrz Europy, mistrz świata młodzieżowców i juniorów - Joseph Ward - zadebiutuje jako zawodowiec 5 października w nowojorskiej Madison Square Garden, na gali Gołowkin vs Derewianczenko. W tym tygodniu poznaliśmy rywala 25-letniego Irlandczyka.

JOSEPH WARD ZACZYNA ZAWODOWĄ KARIERĘ >>>

Ward zmierzy się w Nowym Jorku z Marco Delgado (5-1, 4 KO), którego promotor John Anderson zapowiada sensację. Irlandczyk z pewnością nie powinien Delgado lekceważyć, pomny tego, co stało się miesiąc temu na gali w Filadelfii, gdzie dwukrotny mistrz olimpijski, Kubańczyk Robeisy Ramirez przegrał w swoim zawodowym debiucie z zupełnie nieznanym Adanem Gonzalesem.

Według danych sprzed trzech lat, ok. 32 miliony mieszkańców USA deklarują irlandzkie pochodzenie. Wychodzi więc na to, że co dziesiąty mieszkaniec Stanów Zjednoczonych uważa się w pewnym sensie za Irlandczyka. Przypomnijmy, że w samej Irlandii mieszka zaledwie pięć milionów ludzi, co dopełnia nam obraz tego, jak atrakcyjny jest amerykański rynek dla irlandzkich bokserów. W Nowym Jorku ok. 15 procent mieszkańców z dumą mówi o swoich irlandzkich korzeniach, zatem jeśli Ward okaże się na zawodowym ringu równie dobrym zawodnikiem jak w boksie olimpijskim, zostanie prawdziwą gwiazdą. W linku powyżej znajdziecie walki Warda zarejestrowane kamerą BOKSER.ORG, jest na co popatrzeć.

<< Powrót na stronę główną <<