KAMIL SZEREMETA vs MATTEO SIGNANI 11 PAŹDZIERNIKA W TRYDENCIE?

2019-09-10, Redakcja, Matchroom

Mistrz Europy (EBU) w wadze średniej, Kamil Szeremeta (20-0, 4 KO) stanie prawdopodobnie do kolejnej obrony tytułu 11 października we włoskim Trydencie. Rywalem Polaka ma być 40-letni Włoch Matteo Signani (28-5-3, 10 KO). Strona polska nie potwierdziła jeszcze tej informacji, ale Polak pojawił się już na oficjalnym plakacie gali oraz w materiałach prasowych.

Przypomnijmy, że 29-letni Szeremeta jest obecnie bardzo wysoko notowany w światowych rankingach (drugie miejsce w rankingu federacji WBA, trzecie miejsce w rankingu federacji WBC, czwarte miejsce w rankingu federacji IBF) i sporo mówiło się w ostatnim czasie o jego wielkiej walce w Stanach Zjednoczonych. Na razie jednak podopieczny Fiodora Łapina wraca na szlak europejski. Przypomnijmy, że w lutym zeszłego roku Kamil walczył już we Włoszech, nokautując w Rzymie Alessandro Goddiego i zdobywając pas EBU, którego bronił dotychczas dwukrotnie, ostatnim razem we Francji, gdzie w marcu tego roku wypunktował Andrew Francillette. Październikowy rywal Szeremety, były zawodowy mistrz Unii Europejskiej Signani jest na fali pięciu zwycięstw z rzędu nad przeciętnymi rywalami. Najlepsze lata ma już za sobą i Polak będzie zdecydowanym faworytem pojedynku z weteranem z Emilia Romagna.

Walka Szeremeta vs Signani ma być częścią gali, której walką wieczoru jest pojedynek w wadze cruiser - Fabio Turchi vs Tommy McCarthy. Organizatorem eventu jest włoska dywizja grupy Matchroom - Matchroom Boxing Italy. Chce ona uczynić z Turchiego motor napędowy swojego rozwoju na włoskim rynku. Transmisją przedsięwzięcia zajmie się platforma DAZN, z którą szef Matchroom - Eddie Hearn - ściśle współpracuje.

<< Powrót na stronę główną <<