WŁODARCZYK vs MAKABU W GRUDNIU W KONGO? TRWAJĄ ROZMOWY

Redakcja, Super Express

2019-09-04

W poniedziałek pisaliśmy o sugerowanej przez Andrzeja Wasilewskiego możliwości walki Krzysztofa Włodarczyka (57-4-1, 39 KO) z liderem rankingu WBC wagi cruiser - Ilungą Makabu (26-2, 24 KO). I okazuje się, że faktycznie jest coś na rzeczy. Sam Włodarczyk potwierdził pogłoski o trwających w sprawie tej walki rozmowach.

- Są jakieś rozmowy, walka miałaby odbyć się w Kongo. Nigdy tam nie byłem, słyszałem, że to niebezpieczne państwo, ale chętnie tam pojadę i zwyciężę. Ten pojedynek jest możliwy w grudniu. Jeśli tak się stanie, to nie będę walczył w listopadzie w Zakopanem - powiedział ''Diablo'' w wywiadzie z Mateuszem Fudalą z Super Expressu.

Przypomnijmy, że zajmujący w rankingu WBC trzecie miejsce Polak - były mistrz świata wagi cruiser - miał ostatnio spore problemy z kontuzjami, niedawno powrócił jednak do treningów po operacjach dłoni i kolana. Ostatnia walka Włodarczyka to marcowa wygrana z Alexandru Jurem. Ewentualny rywal Polaka, Makabu walczył natomiast w tym roku dwukrotnie w Rosji - z Dimitrijem Kudriaszowem (wygrana przed czasem) i Aleksiejem Papinem (wygrana większościową decyzją sędziów). Możliwe, że ewentualna konfrontacja Włodarczyk vs Makabu wyłoni rywala dla zwycięzcy finałowej, grudniowej walki turnieju WBSS - Yunier Dorticos vs Mairis Briedis. W stawce tego pojedynku powinien się znaleźć wakujący tytuł WBC.