PAWEŁ STĘPIEŃ BĘDZIE SPAROWAŁ Z ARTUREM BETERBIJEWEM

Redakcja, Facebook + Informacja własna

2019-09-03

Jedna z największych nadziei polskiego boksu, Paweł Stępień (12-0-1, 11 KO) we wrześniu uda się do Kanady, gdzie będzie sparował z mistrzem świata IBF wagi półciężkiej, Arturem Beterbijewem (14-0, 14 KO). Szczecinian ma pomóc Rosjaninowi w przygotowaniach do walki w obronie tytułu.

Przypomnijmy, że 18 października w Filadelfii Beterbijew zmierzy się z mistrzem WBC Aleksandrem Gwozdykiem (17-0, 14 KO). Stępień całkiem niedawno walczył z Markiem Matyją (kontrowersyjny remis podczas lipcowej gali KnockOut Boxing Night w Rzeszowie), wydaje się być w gazie i jest głodny nowych doświadczeń, a swój talent pokazywał już w niejednej walce. Taka mieszanka powinna zapewnić Rosjaninowi wartościowe sparingi. Mistrzowska klasa Beterbijewa będzie natomiast bardzo cenną nauką dla Polaka, tym bardziej, że zapowiada rychłe ogłoszenie swojej kolejnej walki.

- Na zaproszenie Artura Beterbijewa wylatuję 16 września do Kanady. Będę tam przez trzy tygodnie sparował z nim i pomagał w przygotowaniach do najbliższej walki z Aleksandrem Gwozdykiem. To dla mnie duże doświadczenie, a przy okazji obóz przygotowawczy do mojej następnej walki, która odbędzie się wkrótce. Szczegóły niebawem - napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych Stępień.