SZANSA NA WALKĘ KRZYSZTOFA WŁODARCZYKA Z ILUNGĄ MAKABU?

Redakcja, Twitter

2019-09-02

Wczoraj pisaliśmy o możliwym powrocie byłego mistrza świata wagi cruiser Denisa Lebiediewa na walkę z numerem jeden rankingu WBC, Ilungą Makabu (26-2, 24 KO). Dziś natomiast promotor innego byłego mistrza w limicie 90,7 kg - Krzysztofa Włodarczyka (57-4-1, 39 KO) - zdradził, że Kongijczyk może zmierzyć się z Polakiem.

LEBIEDIEW GOTÓW WRÓCIĆ Z EMERYTURY NA WALKĘ Z MAKABU >>>

- Szybciej może być walka Włodarczyk vs Makabu - napisał Andrzej Wasilewski, szef grupy KnockOut Promotions w odpowiedzi na propozycje kibiców dotyczące walki Włodarczyk vs Szpilka.

ZNÓW NARASTA NAPIĘCIE NA LINII SZPILKA-WŁODARCZYK >>>

Przypomnijmy, że ''Diablo'' ma wrócić na ring jesienią - być może na listopadowej gali w Zakopanem. Włodarczyka (zajmującego w rankingu WBC trzecie miejsce) trapiły ostatnio kontuzje, ale wrócił już do zdrowia po operacjach dłoni i kolana. Jedyna walka Polaka w tym roku to marcowe zwycięstwo nad Alexandru Jurem.

Makabu ma na razie dużo lepszy rok - wygrał dwie trudne walki w Rosji z Dimitrijem Kudriaszowem i Aleksiejem Papinem i zaprezentował wysoką formę, co przełożyło się na jego status rankingowy. Tytuł WBC w wadze cruiser jest obecnie wakujący, znajdzie się prawdopodobnie w stawce finałowej walki turnieju WBSS - Yunier Dorticos vs Mairis Briedis, która czeka nas w grudniu. Zwycięzca ewentualnej konfrontacji Włodarczyk vs Makabu mógłby zostać obowiązkowym pretendentem.