DRUGA WYGRANA RUIZA JR STANIE NA DRODZE REWANŻU WILDERA Z FURYM?

Redakcja, World Boxing News

2019-08-28

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) wygrywa z Ortizem, Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) pokonuje Wallina i wielki rewanż 22 lutego. Taki był plan, ale sytuacja może ulec zmianie, jeśli Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) po raz drugi pokona Joshuę.

Po kolei. Fury spotka się z Otto Wallinem (20-0, 13 KO) 14 września. Wilder skrzyżuje rękawice z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) 23 listopada. Ruiz Jr da Anthony'emu Joshui (22-1, 21 KO) rewanż 7 grudnia. Starcie Wildera z Furym było niemal pewne, jednak niespodziewane zwycięstwo Ruiza Jr w pierwszy dzień czerwca przewróciło wszystko do góry nogami. Meksykanin był zobowiązany dać rewanż Anglikowi, lecz po nim znów stanie się zawodnikiem związanym z Alem Haymonem i jego galami PBC. A przecież z tym samym Haymonem współpracuje Wilder. Jeśli więc "Niszczyciel" i "Brązowy Bombardier" wygraliby najbliższe walki, Haymon miałby w swojej stajni wszystkie pasy, a Andy i Deontay mogliby zaboksować między sobą w pełnej unifikacji.

Ekipa Wildera w niedalekiej przeszłości oferował Joshui aż 50 milionów dolarów za walkę w USA. AJ jednak nie przyjął tej oferty. Jeśli Ruiz 7 grudnia powtórzy w Arabii Saudyjskiej swój sukces z Nowego Jorku, wówczas Haymon przejmie kontrolę nad wagą ciężką i to on będzie rozdawał karty. A wtedy Wilder nie będzie już potrzebował Fury'ego...