DANIEL DUBOIS OTWARTY NA WALKĘ Z DAVIDEM PRICE'EM

Redakcja, Boxingscene

2019-08-28

Jeden z najlepszych prospektów wagi ciężkiej, mistrz Wielkiej Brytanii Daniel Dubois (12-0, 11 KO) jest otwarty na walkę z brązowym medalistą igrzysk olimpijskich, weteranem Davidem Price'em (25-6, 20 KO), który również był swego czasu uważany za znakomitego prospekta.

DANIEL DUBOIS: SERWIS SPECJALNY >>>

- Price to dla mnie dobry rywal. Walczy od dawna i mierzył się już z wieloma zawodnikami, zestawienie go ze mną byłoby ciekawe. Skrzyżuję zresztą rękawice z każdym, kogo postawią na mojej drodze. Nigdy nie spotkałem Davida, ale z chęcią wejdę z nim do ringu. Mam zaledwie 21 lat, ale szybko idę do przodu - powiedział ''DDD''.

Niecały miesiąc temu Dubois rozbił Nathana Gormana i zdobył tytuł mistrza Wielkiej Brytanii. Kolejną walkę stoczy 27 września w Londynie. Rywalem będzie Ghańczyk Ebenezer Tetteh (19-0, 16 KO). Stawką pojedynku jest pas czempiona Wspólnoty Brytyjskiej. ''DDD'' stwierdził przed walką, że już w przyszłym roku może stoczyć pojedynek o tytuł mistrza świata.

Wracając na koniec do Davida Price'a: w swojej ostatniej walce, w lipcu tego roku olbrzym z Liverpoolu pokonał przed czasem Davida Allena. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo Price'a, który wciąż chce wojować na ringu zawodowym i celuje w wielkie rzeczy. Tak przynajmniej deklaruje w niektórych tegorocznych wywiadach.