ZNAMY MOŻLIWE DATY WIELKIEJ WALKI KOWALIOW vs CANELO

Redakcja, Boxingscene + The Athletic

2019-08-25

Znamy dwie prawdopodobne daty wielkiej walki najlepiej obecnie zarabiającego boksera na świecie, Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO). Canelo jest już w treningu i niedługo zapewne rozpoczną się negocjacje w sprawie pojedynku, do którego może dojść 2 lub 9 listopada podczas gali w Las Vegas.

EDDIE HEARN O LISTOPADOWEJ WALCE CANELO Z KOWALIOWEM >>>

''Krusher'' miał wczoraj bardzo trudną przeprawę z Anthonym Yarde, ale zdołał znokautować Brytyjczyka i niezwykle lukratywna walka z Meksykaninem jest coraz bliżej. Według doniesień zza Oceanu obaj zawodnicy chcą tego starcia, a na przeszkodzie stoją tylko kwestie finansowe, choć do porozumienia jest podobno stosunkowo blisko. Rosjanin może za walkę z Canelo otrzymać w okolicach dziesięciu milionów dolarów. Początkowo oferowano mu trzykrotnie, a potem dwukrotnie mniej, dlatego do skutku nie doszła wrześniowa walka Alvarez vs Kowaliow.

- Promotorzy Canelo znają mój numer. Mam nadzieję, że wkrótce wznowimy rozmowy (...) Wiem, że Canelo chce tej walki. Wiem też, że chce jej Siergiej. Brzmi to naprawdę dobrze. Ludzie chcą zobaczyć ten pojedynek i po występie w Czelabińsku walka w Las Vegas staje się jeszcze bardziej intrygująca. Siergiej był przeszłości krytykowany za to, że nie potrafił przetrwać kryzysów. W Rosji stoczył jednak najbardziej ekscytującą walkę w swojej karierze, wrócił do gry w wyjątkowo trudnym momencie, zacisnął zęby i wygrał. Teraz będzie jeszcze bardziej pewny siebie - powiedziała promotorka ''Krushera'', Kathy Duva.