EDDIE HEARN O LISTOPADOWEJ WALCE CANELO Z KOWALIOWEM

2019-08-14, Redakcja, Eddie Hearn

Promotor mistrza świata WBO wagi średniej Demetriusa Andrade (28-0, 17 KO), Eddie Hearn stwierdził, że zawarł porozumienie w sprawie walki Amerykanina z mistrzem świata WBA Saulem Alvarezem (52-1-2, 35 KO), ale Meksykanin ma jednak inne plany.

NAKAZ IBF I POWAŻNY KONFLIKT NA LINII CANELO-DE LA HOYA >>>

Canelo chce według Hearna walki z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (33-3-1, 28 KO), który już za dziesięć dni zmierzy się w Czelabińsku z obowiązkowym pretendentem, Anthonym Yarde. Jeżeli wygra, obóz Canelo jest gotowy do natychmiastowego wznowienia rozmów z Rosjaninem, które były już tego lata prowadzone, ale pojawiły się rozbieżności, przede wszystkim finansowe.

Hearn uważa, że jeśli Rosjanin wyjdzie bez szwanku z walki z Yarde (i oczywiście jeśli pokona Brytyjczyka), walka z Canelo jest pewna na ''99 procent''. Miałaby się ona odbyć pod koniec listopada. Słowa Hearna potwierdzają wcześniejsze doniesienia na temat planów Alvareza, który jest obecnie najlepiej zarabiającym bokserem na świecie dzięki pięcioletniej umowie z platformą DAZN, która opiewa na 365 milionów dolarów. Ostatnio pojawiły się wprawdzie tarcia na linii Canelo-DAZN i na linii Canelo-Golden Boy (szczegóły w linku powyżej), ale wygląda na to, że 24 sierpnia może być datą, która pozwoli na chwilowy przynajmniej rozejm.

<< Powrót na stronę główną <<