GROMADZKI vs ŚLUSARCZYK 4 PAŹDZIERNIKA W CZĘSTOCHOWIE

2019-08-13, Redakcja, Tymex Boxing Promotion + Informacja własna

Znamy kolejną walkę gali Tymex Boxing Night 9, która odbędzie się 4 października w Częstochowie. Tym razem oficjalnie ogłoszono sześciorundowy pojedynek Tomasza Gromadzkiego (10-2-1, 3 KO) z Sebastianem Ślusarczykiem (5-0, 3 KO).

''Super średni'' Ślązak Gromadzki to na polskim rynku boksu zawodowego uznana marka. Pseudonim ''Zadyma'' mówi sam za siebie, Tomasz daje gwarancję ringowych wojen i dużych emocji. Tym razem jego rywalem będzie nieźle boksujący w czasach boksu olimpijskiego w barwach Górala Żywiec Sebastian Ślusarczyk, który od 2017 roku walczy w Anglii jako zawodowiec. Na razie jest niepokonany, choć jego rywale byli delikatnie mówiąc przeciętnej jakości. Swoją ostatnią dotychczas walkę Ślusarczyk stoczył w maju w Bingham, pokonując na punkty Edgarsa Sniedze (6-27, 6 KO). Portal Boxrec podaje wprawdzie, że 21 września Polak ma walczyć w Manchesterze, ale wygląda na to, że ostatecznie wybrał kierunek częstochowski. Z kolei Gromadzki walczył w maju z Wojciechem Wierzbickim, po raz drugi z nim wygrywając i udanie powracając tym samym po kwietniowej porażce w trzeciej walce z Mateuszem Rzadkoszem.

Przypomnijmy, że w walce wieczoru gali Tymex Boxing Night 9 Robert Parzęczewski (23-1, 16 KO) zmierzy się z Patrickiem Mendym (18-14-3, 1 KO). Zobaczymy również walkę o pas mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej: Ewa Brodnicka (17-0, 2 KO) vs Edith Soledad Matthysse (16-10-1, 1 KO). Patryk Szymański (19-2, 10 KO) powróci natomiast w Częstochowie w walce z Denisem Kriegerem (14-8-2, 9 KO), a mamy także zobaczyć walki m.in. Marcina Siwego (19-0, 8 KO) i Łukasza Wierzbickiego (18-0, 7 KO).

<< Powrót na stronę główną <<