LEGENDARNA GRUPA UNIVERSUM WRACA NA ANTENĘ ZDF!

2019-08-13, Per Ake Persson, BoxingScene

Grupa Universum Box Promotion wraca do obiegu i to z bardzo mocnym partnerem medialnym. Stajnia, w której boksowali kiedyś Michalczewski, bracia Kliczko, Czagajew czy Sturm, powróciła do współpracy z państwową telewizją ZDF!

To właśnie niemiecka "dwójka" pokazywała gale Universum, gdy grupą zarządzał jeszcze Klaus Peter Kohl. Teraz główną postacią jest dawny pięściarz Ismail Oezen-Otto (17-2), który nawiązał współpracę z braćmi Robertem i Artemem Harutyunyanem oraz Jamesem i Tonym Kraftem.

Głównym trenerem stajni został Artur Grigorian, dawny mistrz WBO wagi lekkiej. To podopieczny legendarnego, zmarłego kilka lat temu Fritza Sdunka.

Najbliższa gala grupy Universum odbędzie się 7 września w Hamburgu. Ale dopiera ta kolejna, zaplanowana na 9 listopada, również w Hamburgu, zostanie pokazana na antenie ZDF. Co to oznacza? Duże pieniądze dla niemieckiego boksu i być może ciekawe transfery.

Kamera BOKSER.ORG jest wszędzie. Ponad osiem lat temu odwiedziliśmy gym w Hamburguu, w którym trenowali kiedyś właśnie Michalczewski, bracia Kliczko i inni wielcy boksu zawodowego. Tego gymu już nie ma. Pozostały tylko wspomnienia nagrane kamerą BOKSER.ORG.

<< Powrót na stronę główną <<