HEARN: JOSHUA I RUIZ PODPISALI KONTRAKTY NA DRUGĄ WALKĘ

2019-08-12, Redakcja, Matchroom

Podczas pierwszej konferencji prasowej przed walką Joshua vs Ruiz II bokserzy byli nieobecni, ale Eddie Hearn uspokajał kibiców twierdząc, że obaj pięściarze podpisali kontrakty na walkę, a gala w Arabii Saudyjskiej (7 grudnia w Ad-Dirijja tuż obok Rijadu) to krok naprzód w rozwoju światowego boksu.

DUŻE KONTROWERSJE WOKÓŁ WYBORU MIEJSCA WALKI JOSHUA vs RUIZ II >>>

- Mieliśmy wiele ofert z krajów arabskich. Chcieliśmy wybrać kogoś, kto ma wizję rozwoju boksu, a byłem już gościem świetnych gal w Arabii Saudyjskiej: finału WBSS i gali z udziałem Amira Khana. W Arabii Saudyjskiej jest ostatnio organizowanych wiele sportowych eventów, m.in. EGT (European Golf Tour - przyp.red.), wyścigi Formuły 1 (planowane - przyp.red.) i Formuły E oraz gale WWE. Musimy sobie zdać sprawę, że istnieje świat poza stadionem Principality w Cardiff i Madison Square Garden (te areny również kandydowały do miana gospodarza pojedynku - przyp.red.) - powiedział Hearn.

RUIZ WCIĄŻ NIE PODPISAŁ KONTRAKTU? >>>

- Mamy obowiązek rozwijać boks w nowych regionach. Ta gala może zmienić boks na zawsze. Jeżeli bowiem A. Saudyjska ze swoim potencjałem będzie inwestować w boks, to może zwiększyć dynamikę rozwoju całej dyscypliny (...) Gala odbędzie się na nowym stadionie, na wolnym powietrzu. W tej chwili planujemy stadion na 12000 widzów. Transmisja rozpocznie się o 21.00 czasu brytyjskiego - dodał promotor.

- Obaj zawodnicy podpisali kontrakty na walkę rewanżową. Wszystkie organizacje nadzorujące ten pojedynek zostały poinformowane przez obie strony (brytyjską i meksykańsko-amerykańską - przyp.red.) o dacie i miejscu drugiej walki (...) - podsumował temat jeden z najbardziej wpływowych ludzi w światowym boksie. Na chwilę oddał też mikrofon przedstawicielowi strony saudyjskiej, który zachwalał komfort, rozmach i dostępność wielkich imprez w Arabii Saudyjskiej, a przede wszystkim ww. wielkiej gali.

<< Powrót na stronę główną <<