WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 12 SIERPNIA 2019

2019-08-12, Redakcja, Informacja prasowa

Sporo dzieje się ostatnio w wadze ciężkiej. Prezentujemy Wam nasz cykliczny Ring Telegram - dziś tylko o tych największych i najmocniej bijących.

Aleksander Powietkin (34-2, 24 KO), ale również Siergiej Kuzmin (15-0, 11 KO), dołączyli do programu VADA i będą wyrywkowo badani na obecność niedozwolonych środków. Obu na przestrzeni dwóch tygodni czekają trudne walki - Powietkin spotka się z Hughie Furym (31 sierpnia), a Kuzmin z Michaelem Hunterem (13 września).

Clifford Etienne (29-4-2, 20 KO) boksu uczył się w więzieniu. Po wyjściu należał do absolutnej czołówki na świecie dzięki wygranym nad Lamonem Brewsterem i wielkiej wojnie z Lawrence'em Clay Beyem. Potem jego kariera została zastopowana, a on wrócił za kratki. Za próbę zabójstwa policjanta dostał 105 lat. Co porabia w więzieniu? Okazuje się, że Etienne odnalazł się w pasji... do malowania i fryzjerstwa. Codziennie przez kilka godzin maluje bądź strzyże innych. - Kiedyś stąd wyjdę - mówi z dziwnym optymizmem.

- Poczekajmy, ta walka może się odbyć w Arabii Saudyjskiej - mówi Manny Robles, trener Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO). Nie jest tajemnicą, że mistrz IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej żąda więcej niż zapisane w kontrakcie 9 milionów dolarów za rewanż 7 grudnia z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO).

Wbrew temu co twierdzi Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO), współpracujący z nim od lat Dmitriy Salita przekonuje, iż zawodnika wciąż łączy z nim kontrakt promotorski.

Obiecujący Guido Vianello (4-0, 4 KO) przeszedł niedawno spod rąk Abela Sancheza do trenera Kevina Barry'ego. A już wkrótce pojawi się na obozie Tysona Fury'ego (28-0-1, 20 KO) w Hiszpanii w roli sparingpartnera.

Dziesięć miesięcy temu Siergiej Liachowicz (27-7, 17 KO) wrócił ze sportowej emerytury, odprawił przed czasem słabego rywala i znów słuch po nim zaginął. Były mistrz świata kolejny pojedynek stoczy 14 września. Przeciwnikiem 43-letniego Białorusina będzie Mike Bissett (15-12-1, 9 KO).

<< Powrót na stronę główną <<