WOKÓŁ WAGI JUNIOR CIĘŻKIEJ - 8 SIERPNIA

Redakcja, boxingscene

2019-08-08

Kevin Lerena (23-1, 10 KO) to jeden z przedstawicieli nowej fali w wadze junior ciężkiej. Bokser z RPA ma 27 lat i mierzył się już z Dmytro Kuczerem, czy Yourim Kalengą. W walce z tym drugim "The KO Kid" musiał liczyć na pomoc ścian, by odnieść zwycięstwo, jednak część ekspertów widzi w pięściarzu z Afryki potencjalnie ciekawą opcję dla najlepszych w limicie do 200 funtów.

21 września w Kempton Park mistrz IBO wagi cruiser podejmie Sefera Seferiego (23-2-1, 21 KO) i powinien być faworytem tej potyczki. 40-letni Albańczyk w ostatnim występie zremisował z Firatem Arslanem.

Co jeszcze słychać w wadze cruiser? Lawrence Okolie (13-0, 10 KO) prawdopodobnie wyjdzie do walki z Yvesem Ngabu (20-0, 14 KO), mistrzem EBU. Brytyjczyk jest gotowy opuścić swoje podwórko i udać się na teren rywala, reprezentanta Belgii.

- Na papierze to naprawdę trudna walka. Ngabu bije mocno, jest niepokonany, trenuje go Dominic Ingle. Stylistycznie, jak tak na to patrzę, jest to jednak dla mnie dobry układ. Rozmowa jednak nic nie kosztuje, poczekajmy do nocy walki. Jestem w takim położeniu, że mógłbym się rozwijać broniąc tytułów brytyjskich, ale powiedziałem "nie". Chcę pasa europejskiego. Zmierzam w kierunku poziomu światowego, w przyszłym roku chcę zostać mistrzem świata - ogłosił Okolie.