GORMAN vs DUBOIS: TYPY BOKSERÓW I TRENERÓW Z WYSP + WIDEO

Redakcja, Boxing News

2019-07-13

Dzisiejsza walka prospektów wagi ciężkiej - Nathana Gormana (16-0, 11 KO) i Daniela Dubois (11-0, 10 KO) - o pas mistrza Wielkiej Brytanii na gali w Londynie budzi duże emocje i znakomicie się zapowiada. Oto typy bokserów i trenerów z Wysp, okraszone nagraniami walk z naszego archiwum.

HATTON: MÓJ ZAWODNIK WYGRA PRZED CZASEM >>>

Lyndon Arthur (niepokonany prospekt): to wspaniała walka, byłem członkiem kadry w tym czasie, co Dubois i Gorman i coś o nich wiem. Jeżeli Gorman będzie w stanie uniknąć mocnych uderzeń, to może wygrać, ale jeśli da się trafić, to zostanie znokautowany. Mimo wszystko jest moim minimalnym faworytem.

WIDEO Z WAŻENIA >>>

Ben Davison (trener Tysona Fury'ego): Myślę, że wygra ten, kto będzie miał lepszy plan taktyczny i zdoła go zrealizować, a także dokona w czasie pojedynku odpowiednich korekt. Jeżeli Daniel da się ponieść emocjom i będzie szukał nokautu, może to działać na korzyść Nathana.

DUBOIS: JESTEM ZIMNOKRWISTY >>>

Sunny Edwards (niepokonany prospekt): styl i umiejętności są po stronie Nathana, jednak siła uderzenia i sprawność fizyczna to atuty Dubois. Jeżeli Gorman jest przygotowany kondycyjnie na 12 rund i Daniel się do niego nie zbliży, zwycięzcą może być tylko podopieczny Hattona. Ale w wadze ciężkiej trudno uniknąć przyjmowania ciosów na długim dystansie, dlatego lekko skłaniam się ku zwycięstwu Dubois. Zwycięzca tej walki będzie szedł dalej i naciskał na czołówkę, a przegrany zdoła się odbudować i wróci do gry.

GORMAN I DUBOIS PEWNI SWEGO >>>

Carl Frampton (były mistrz świata): szacun dla obu za podjęcie takiej walki na tym etapie kariery. Przegrana nie będzie tu końcem świata. Nie zdziwi mnie rewanż w przyszłości. Gorman jest ''śliski'' i ładnie się porusza jak na wagę ciężką, ale stawiam na Dubois, choć nie jest moim wyraźnym faworytem.

Peter Fury (renomowany trener): to walka bez faworyta. Obaj są młodzi i naprawdę dobrzy. Gorman musi szukać swojej szansy w drugiej połowie walki, wtedy może przechylić szalę na swoją korzyść. Potężnie bijący Dubois jest niebezpieczny w początkowej fazie pojedynku.

Tyson Fury (linearny mistrz świata): to starcie przypomina mi moją pierwszą walkę z Dereckiem Chisorą. Obaj byliśmy wówczas niepokonani, stawką był również tytuł brytyjski. Chisora był wyżej notowany i więcej się o nim mówiło, a teraz podobną pozycję zajmuje Dubois w stosunku do Nathana. Nawet Frank Warren stawiał na zwycięstwo Chisory. Walka Dubois kontra Gorman to także starcie grubaska z wyrzeźbionym typem. Stawiam na Gormana.

George Groves (były mistrz świata): jestem zadowolony z tej konfrontacji, bo przegrany będzie mógł się odbudować. Obaj są wystarczająco młodzi. To prawdziwa walka, fascynująca także z tego powodu, że tak dobrze się znają. Dubois dysponuje fenomenalną mocą w pięści.

David Haye (były mistrz świata): Nie wiem, w którą stronę to pójdzie, może skończy się remisem. Ich style powinny fajnie ze sobą współgrać. Ten pojedynek to świetna rzecz dla kibiców.

Enzo Maccarinelli (były mistrz świata): nie widzę wyraźnego faworyta. Dubois ma większą siłę ciosu, ale Gorman ma kapitalne umiejętności. Zmieniałem zdanie co do tej walki wiele razy, ale ostatecznie stawiam na Gormana. Jest bardziej kompletny i będzie unikał kłopotów. Ale gdybyście mnie zapytali za chwilę, to mógłbym już mieć inne zdanie. Fantastyczna walka.

Archie Sharp (niepokonany prospekt): Dubois nokautuje z wielką swobodą, ale wierzę w umiejętności Gormana. Myślę, że one przeważą i Nathan nieznacznie zwycięży na punkty. To będzie super widowisko.

Josh Warrington (mistrz świata): kozackie starcie, masa różnych wariantów. Stawiam na Dubois, jak zrani rywala, jest po prostu niszczycielem. Myślę, że może wygrać w początkowej fazie walki.

Troy Williamson (niepokonany prospekt): znam obu z obozów kadry. Widziałem wiele rund ich sparingów, dobrze wiem, na co ich stać. Stawiam na punktowe zwycięstwo Nathana lub techniczny nokaut w jego wykonaniu w końcowych rundach.

Na zakąskę przypominamy Wam perełki z archiwum BOKSER.ORG - amatorskie walki Gormana i Dubois z Polakami - Pawłem Wierzbickim i Kamilem Mroczkowskim. Obie wygrane przez Polaków, choć w kontrowersyjnych okolicznościach.