RANKING WHYTE'A: RUIZ JR LIDEREM CIĘŻKIEJ, FURY NA MIEJSCU PIĄTYM

Redakcja, Talk Sport

2019-07-04

Czołowy pretendent oczekujący walki o pas wagi ciężkiej, a więc Dillian Whyte (25-1, 18 KO) przedstawił swój ranking najlepszych bokserów "królewskiej" dywizji. "Body Snatcher" na samym szczycie listy widzi Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO), zaś dopiero na piątej lokacie znalazł miejsce dla Tysona Fury'ego (28-0-1, 20 KO). Numer dwa to Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO), zaś trzecią pozycję w rankingu Brytyjczyka zajmuje Anthony Joshua (22-1, 21 KO). Dillian na czwartym miejscu uplasował samego siebie.

WILDER O SYTUACJI DILLIANA WHYTE'A: MIAŁ CZTERY SZANSE>>>

- Nie zrozumcie mnie źle, Fury jest świetny, wygrał mistrzowskie tytuły, ale jak wytłumaczyć fakt, że po walce z Wilderem wziął sobie Schwarza? Jak ludzie to usprawiedliwiają, stawiając go na pozycji numer jeden na świecie? - zastanawia się Whyte.

HEARN: NIE CHCEMY WALKI WHYTE'A O WAKUJĄCY PAS WBC>>>

- Joshua zdobył cztery mistrzowskie tytuły, wygrał złoto olimpijskie, pokonał też mnie. Zdobył tytuły, których ja nie zdołałem zdobyć. Chcę czy nie, muszę to zaakceptować. Jestem realistą, ma wyższą pozycję niż ja. A Wilder jest mistrzem świata, proste. Dlaczego Andy Ruiz jest pierwszy? Bo pokonał Joshuę, który miał cztery pasy. Nie tylko go pokonał, ale też go powalił. Choć przegrał z Parkerem, a ja go pokonałem. Dziwne, prawda? - dodał Dillian.