HEARN: JEŚLI CHISORA POKONA SZPILKĘ, NASTĘPNY BĘDZIE PARKER

Redakcja, iFL

2019-07-01

Artur Szpilka (22-3, 15 KO) zrobi wszystko, by pokrzyżować plany Derecka Chisory (30-9, 21 KO), ale promujący go Eddie Hearn już robi plany na przyszłość dla swojego zawodnika. I nie ukrywa, że chętnie skonfrontowałby Chisorę z Josephem Parkerem (26-2, 19 KO).

Polak jedzie do paszczy lwa - walka odbędzie się 20 lipca w Londynie. W ramach przygotowań sparuje między innymi z Erkanem Teperem (20-3, 13 KO). Anglik z kolei sparuje z Wadimem Camacho (21-8, 12 KO). Faworytem jest oczywiście były mistrz Europy wagi ciężkiej, który przymierzany jest do byłego mistrza świata federacji WBO. Parker w nocy z soboty na niedzielę zastopował Alexa Leapai.

Sam Nowozelandczyk po ostatniej wygranej przyznał, że chciałby najpierw zrewanżować się za dwie jedyne porażki Whyte'owi i Joshui, lecz szef grupy Matchroom ma wobec niego inne plany.

- Joe pokazał dobrą formę i boks. Teraz mógłby się spotkać z Chisorą w listopadzie na rozpisce gali Joshuy z Ruizem. To wszystko ma sens. Oczywiście Parker ma też inne opcje, jak Powietkin, Usyk, Gasijew czy Hunter, ale najbardziej podoba mi się idea starcia z Chisorą, jeśli ten wygra ze Szpilką - powiedział Hearn.