IE W MIŃSKU: PORAŻKI I BRĄZOWE MEDALE DRABIK I WÓJCIK

Redakcja, Informacja własna

2019-06-29

Oprócz wczorajszego zwycięstwa Karoliny Koszewskiej (69 kg) w półfinale Igrzysk Europejskich w Mińsku, dwie inne Polki toczyły boje o wejście do finałów tej imprezy. Niestety Sandra Drabik (51 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) przegrały swoje walki. Szkoda zwłaszcza porażki Wójcik, gdyż była bardzo blisko zwycięstwa.

KAROLINA KOSZEWSKA W FINALE >>>

Ela wreszcie czuje się w gronie seniorek jak ryba w wodzie i robi postępy z turnieju na turniej. Brązowy medal to jej pierwszy poważny sukces w ''dorosłym'' boksie, a półfinałowa walka z Nouchką Fontijn była bardzo wyrównana, zdaniem wielu obserwatorów Polka zasłużyła na zwycięstwo. Wójcik miała słabszą ostatnią rundę i to zadecydowało, ostatecznie utytułowana Holenderka (wicemistrzyni olimpijska, dwukrotna wicemistrzyni świata i dwukrotna mistrzyni Europy) wygrała 3:2.

Sandra Drabik zasłużenie uległa natomiast walczącej z odwrotnej pozycji Turczynce Busenaz Cakiroglu, która zwyciężyła 5:0. Dziś czeka nas ostatni - miejmy nadzieję, że ''złoty'' akcent z udziałem polskiej zawodniczki - finał Karolina Koszewska vs Assunta Canfora (Włochy).