WOKÓŁ WAGI JUNIOR CIĘŻKIEJ - 27 CZERWCA

Redakcja, Informacja własna

2019-06-27

Prezentujemy Wam garść nowinek z bardzo popularnej w Polsce wagi junior ciężkiej. Niebawem kolejne walki w tym limicie stoczą niepokonani prospekci, ale i prawdziwi weterani. Sprawdźcie, co nowego słychać w dywizji z limitem do 200 funtów.

Walka pomiędzy Denisem Lebiediewem (32-2, 23 KO) a Arsenem Goulamirianem (24-0, 16 KO) może odbyć się na terenie Francji. Obie strony osiągnęły już wstępne porozumienie w zakresie warunków pojedynku, ale nie jest jeszcze pewne, który z pięściarzy wystąpi w roli gospodarza. Według rosyjskich mediów na ten moment bliżej jest wariantu, w którym to Denis Lebiediew uda się na teren przeciwnika. Dodajmy, że Rosjanin to pełnoprawny mistrz WBA wagi cruiser, zaś reprezentant Francji jest czempionem "regularnym".

Brytyjski prospekt Lawrence Okolie (12-0, 9 KO) jest teraz oficjalnym pretendentem do tytułu EBU, który znajduje się w posiadaniu Belga Yvesa Ngabu (20-0, 14 KO). EBU wyznaczyła 17 lipca jako ostateczny termin, w którym obozy bokserów muszą dojść do porozumienia, chcąc uniknąć przetargu. Pytanie, czy któraś ze stron nie wycofa się z tej potyczki?

W poniedziałek miało dojść do przetargu na walkę Duńczyka Ditleva Rossinga (12-0, 8 KO) z Włochem Fabio Turchim (17-0, 13 KO). Stawką potyczki miał być wakujący pas EU. Rossing ostatecznie wycofał się z tego zestawienia. Do tej walki z pewnością mogłoby dojść, gdyby w stawce znalazło się bardziej cenne trofeum, a także wyższa wypłata. Dodajmy, że Turchi 11 lipca zmierzy się z Tommym McCarthym (14-2, 7 KO).