CANELO ALVAREZ Z NOWYM TYTUŁEM WBC, CHARLO PEŁNOPRAWNYM MISTRZEM

Redakcja, boxingscene

2019-06-27

W boksie zawodowym panuje już naprawdę duży bałagan związany z pasami mistrzowskimi, jednak federacja WBC wpadła na pomysł, by wymyślić i wprowadzić do użytku jeszcze jedno trofeum. Organizacja z siedzibą w Meksyku właśnie obdarowała Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) tytułem "Franchise Champion" w limicie do 160 funtów. W tych okolicznościach WBC zdecydowała się na jeszcze jeden ruch - Jermall Charlo (28-0, 21 KO) z mistrza tymczasowego awansował na pełnoprawnego czempiona wagi średniej.

Podczas ostatniego spotkania w połowie roku w Honolulu na Hawajach Rada Gubernatorów WBC zatwierdziła zasadę 3.26 Regulaminu WBC, tworząc odznaczenie WBC Franchise Champion. Mistrz Franchise jest specjalnym odznaczeniem i statusem, którym WBC może obdarzyć aktualnego mistrza świata WBC, należącego do elity boksu, który osiągnął i utrzymuje najwyższy poziom w sporcie. WBC przyznaje ten zaszczyt mistrzowi Alvarezowi ze względu na jego liczne osiągnięcia - stwierdził organ sankcyjny.

WBA POZWALA CANELO NA ZACHOWANIE PASA W WADZE SUPER ŚREDNIEJ>>>

W swoim oświadczeniu, które więcej komplikuje niż wyjaśnia, World Boxing Council przedstawiła również listę przywilejów, na jakie może liczyć "Franchise Champion". Tak więc obecnie Canelo posiada pasy IBF, WBA i WBC Franchise wagi średniej, a także może w każdej chwili przystąpić do obrony pasa WBA w dywizji super średniej.