GŁOWACKI vs BRIEDIS: TYPY REDAKCJI BAD LEFT HOOK

Redakcja, Bad Left Hook

2019-06-15

Redaktorzy popularnego amerykańskiego portalu Bad Left Hook przygotowali typy na walkę Głowacki vs Briedis, która już dziś wieczorem czeka nas w Rydze, podczas półfinałowej gali turnieju WBSS wagi cruiser. Obok finału stawką jest pas WBO, który znajduje się obecnie w posiadaniu Polaka.

RAPORT ŁUKASZA FURMANA Z RYGI >>>

Lewis Watson

Kocham to zestawienie. WBSS zawsze dostarcza nam mnóstwo dobrego boksu, a walka Głowacki vs Briedis może być prawdziwą wojną. Briedis będzie musiał poprawić swoją formę w porównaniu z ostatnim występem, gdzie nie pokazał tego arsenału, do którego  nas przyzwyczaił. Głowacki to groźny zawodnik, ale może mieć kłopot z ujarzmieniem Briedisa w dobrej formie. ''Główka'' za często chce urwać głowę tą swoją mocną lewą ręką i ''wypada'' przez to z bezpiecznej pozycji. Briedis będzie w stanie to wykorzystać, karcąc Polaka. Typ: Zwycięstwo Briedisa jednogłośną decyzją sędziów.

Patrick L. Stumberg

Poza konfrontacją z Usykiem, który jest po prostu niewiarygodnie dobrym zawodnikiem, Głowacki miał największe kłopoty w heroicznej walce z Marco Huckiem, mistrzem brudnego boksu. Briedis ma mocne uderzenie i udowodnił, że potrafi wspaniale boksować - nawet w przegranej walce z Usykiem - ale kluczem do zwycięstwa będzie jego brudny boks, w którym również się specjalizuje.

Możliwe jest zwycięstwo Briedisa przez nokaut, Głowacki padał już na deski. Idealnym scenariuszem byłaby wojna, lecz jeśli walka nie będzie szła po myśli Briedisa, może on zawsze uciec się do brudnych chwytów. Pełen klinczów pojedynek powinien wtedy iść po jego myśli. Typ: Zwycięstwo Briedisa jednogłośną decyzją.

Scott Christ

Z jednej strony czuję, że Briedis powinien wygrać. Walczy u siebie, jest zaprawiony w bojach i dał Usykowi najtrudniejszą walkę w karierze Ukraińca. Widziałem wtedy remis, Briedis był dla Usyka poważnym problemem. Jednak w dwóch ostatnich pojedynkach Briedis wyglądał mało imponująco. Głowacki to dobry zawodnik, mańkut o mocnym uderzeniu, który wyglądał świetnie w walce z Własowem w listopadzie zeszłego roku - na tej samej gali, gdzie Briedis powinien prawdopodobnie przegrać z Gevorem. Starcie w Rydze to oczywiście zupełnie inne zestawienie, może styl Głowackiego sprawi, że Łotysz będzie czuł się w ringu bardziej komfortowo. Ale w jego ostatnich walkach jest coś, co mi się bardzo nie podoba, mam wrażenie, że nie zobaczymy już jego najwyższej formy. Typ: Zwycięstwo Głowackiego niejednogłośną decyzją.

Will Esco

Na papierze faworytem jest Briedis, nie ujmując niczego Głowackiemu. Myślałem wprawdzie o wytypowaniu zwycięstwa Polaka ze względu na słabą, przegraną według mnie przez Briedisa walkę z Gevorem i wydaje mi się, że Łotysz nie zasłużył, by znaleźć się w półfinale. Ostatecznie jednak skłaniam się ku Briedisowi, który walczy u siebie i jestem pewien, że jeśli Głowacki nie zdoła znoakutować Briedisa, to gospodarz będzie faworyzowany. Typ: Zwycięstwo Briedisa jednogłośną decyzją.