MIKEY GARCIA vs DANNY GARCIA W PAŹDZIERNIKU W LOS ANGELES?

Redakcja, The Athletic

2019-06-15

Jak donoszą źródła amerykańskie, obozy Danny'ego Garcii (35-2, 21 KO) i Mikeya Garcii (39-1, 30 KO) zawarły porozumienie. Do walki dwóch utytułowanych pięściarzy ma dojść w październiku, w limicie kategorii półśredniej. Pojedynek ma zostać rozegrany w Los Angeles (hala Staples Center).

Gala Garcia vs Garcia ma być pokazywana w systemie PPV. Czekamy jednak jeszcze na oficjalne ogłoszenie pojedynku, które na razie nie nastąpiło. W tym tygodniu mają zostać ustalone ostatnie szczegóły, ale mówi się, że nie będą już miały wpływu na to, czy pojedynek się odbędzie.

Przypomnijmy, że Danny Garcia stracił pas WBC w starciu z Keithem Thurmanem w marcu 2017 roku. Bił się o niego ponownie w zeszłym roku, przegrywając z Shawnem Porterem. Obie walki były wyrównane, a Garcia dodatkowo potwierdził, że wciąż jest zawodnikiem światowej klasy w kwietniu tego roku, nokautując w świetnym stylu Adriana Granadosa.

Mikey Garcia wraca natomiast po wysoko przegranej walce z Errolem Spence'em Juniorem, w której nie miał właściwie nic do powiedzenia. Był to debiut w wadze półśredniej byłego mistrza świata czterech kategorii wagowych. Czy Mikey zdoła pozbierać się po bolesnym doświadczeniu i wejść do gry na najwyższym poziomie w kategorii do 147 funtów?