ARUM: REWANŻ FURY'EGO Z WILDEREM OD 8 LUTEGO DO 14 MARCA

Redakcja, TalkSport

2019-06-13

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) po nawiązaniu współpracy z Bobem Arumem spotka się w sobotę z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO), a jego nowy współpromotor już szuka hali oraz daty na rewanż z Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) za kapitalną walkę z zeszłego roku zakończoną remisem.

Najbliższą przeszkodą "Króla Cyganów" będzie Schwarz. Po spodziewanym zwycięstwie Anglik ma jeszcze zaboksować na przełomie września i października. Kolejnym przystankiem ma już być przyszłoroczny rewanż z panującym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC. A kiedy mogłoby dojść do drugiej potyczki tych gladiatorów? Szef stajni Top Rank podaje konkretne daty - 8, 15, 22 lub 29 lutego, albo 7 i 14 marca.

- Szukamy już daty. Chcemy, by ta walka odbyła się po Super Bowl, czyli po pierwszym weekendzie lutego. Nie może to być jednak w drugiej połowie marca przez koszykarskie rozgrywki szkół średnich. Celujemy więc w sobotę pomiędzy Super Bowl a tymi rozgrywkami, które startują 17 marca. Szukamy nie tylko daty, ale również lokalizacji oraz sposobu promocji tej walki, która odbędzie się w systemie PPV - mówi Arum, który spodziewa się sprzedaży przyłączy pay-per-view dochodzącej do dwóch milionów.

- Chcę po sobocie jeszcze jednej walki Tysona w USA, bo jestem pewien, że on zdobędzie swoją osobowością tutejszych kibiców. Być może brytyjscy kibice są lepsi, ale to amerykańskich jest więcej, przez co większe pieniądze są do zrobienia tu, w USA. Zrobimy więc Tysonowi jeszcze jedną walkę, a potem rewanż z Wilderem będzie już wielkim wydarzeniem - dodał Arum.