EFE AJAGBA vs ALI EREN DEMIREZEN 20 LIPCA W LAS VEGAS

Redakcja, Bad Left Hook

2019-06-03

Jeden z czołowych prospektów wagi ciężkiej, Efe Ajagba (10-0, 9 KO) stoczy ciekawy pojedynek 20 lipca, na gali Pacquiao vs Thurman w Las Vegas. Rywalem potężnie bijącego Nigeryjczyka będzie Turek Ali Eren Demirezen (11-0, 10 KO), który w grudniu zeszłego roku miał walczyć w Gdańsku z Izu Ugonohem.

SHIELDS: AJAGBA TO PRZYSZŁOŚĆ BOKSU >>>

Demirezen ma na koncie ciekawą karierę amatorską, m.in. występ w igrzyskach olimpijskich w Rio (przegrał tam w pierwszej walce z Filipem Hrgoviciem), a także zwycięstwa m.in. nad Tonym Yoką i Joe Joyce'em. Kariera zawodowa Turka jest na razie mało imponująca, choć wciąż jest niepokonany, a na liście pokonanych przez niego zawodników możemy znaleźć m.in. Siergieja Werwejkę, którego pokonał przed czasem we wrześniu zeszłego roku. Co ciekawe, Werwejko wygrał z Turkiem podczas turnieju Stamma w 2013 roku.

Przypomnijmy, że trenowany obecnie przez Ronnie'ego Shieldsa Efe Ajagba również walczył w Rio, pokonał tam Nigela Paula przez nokaut, by w ćwierćfinale przegrać z Iwanem Dyczko. Ostatnia walka Ajagby na zawodowym ringu to zwycięstwo przed czasem nad Michaelem Wallischem w kwietniu tego roku na gali w Las Vegas.