PINDERA O KOWNACKIM I WADZE CIĘŻKIEJ: JOSHUA WCIĄŻ NUMEREM JEDEN

Cezary Kolasa, Nagranie własne

2019-06-01

- Joshua to jest jednak gladiator. Mógłbym mieć wątpliwości odpowiadając na pytanie: kto? Tyson Fury czy Joshua? Wilder czy Joshua? Ale na pytanie, czy wygra Ruiz Jr czy Joshua, odpowiadam zdecydowanie: Joshua. To jest pięściarz pod każdym względem wyjątkowy - komplementuje Anthony'ego Joshuę (22-0, 21 KO) w rozmowie z Bokser.org uznany dziennikarz i komentator boksu Janusz Pindera. Nie zabrakło także tematu przyszłości naszej nadziei w wadze ciężkiej, czyli Adama Kownackiego (19-0, 15 KO).

Zapytaliśmy redaktora Pinderę również o to, czy obecna sytuacja "Baby Face'a" nie jest bliźniaczo podobna do tej sprzed dziewięciu lat, gdy Tomasz Adamek pokonywał na HBO Chrisa Arreolę i niemal zapewnił sobie tym zwycięstwem walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Jak blisko walki o czempionat jest pochodzący z Łomży Kownacki? Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy Cezarego Kolasy z Januszem Pinderą.

W następnej części rozmowy znajdziecie analizę red. Pindery dot. nieogłoszonej jeszcze walki Artura Szpilki (22-3, 15 KO) z Dereckiem Chisorą (30-9, 21 KO). Osobnym wątkiem będzie półfinałowy pojedynek w turnieju WBSS pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-1, 19 KO) i Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). Śledźcie kanały społecznościowe BOKSER.ORG!