KHAN ZAROBI FORTUNĘ ZA WYSTĘP W POKAZOWEJ WALCE?

Redakcja, Daily Mail

2019-05-29

Były mistrz świata Amir Khan (33-5, 20 KO) zarobi prawdopodobnie 27 lipca ogromne pieniądze. Brytyjska praca donosi, że 32-letni bokser wystąpi w walce wieczoru podczas gali Pakistan vs Indie w Arabii Saudyjskiej. Przeciwnikiem Khana ma być indyjski zawodnik MMA, starcie ma mieć charakter stricte bokserski i pokazowy, a Khan ma za nie zgarnąć w okolicach siedmiu milionów funtów.

Jeżeli zatem walka dojdzie do skutku, Brytyjczyk o pakistańskich korzeniach zarobi za nią więcej niż za ostatni, przegrany pojedynek z mistrzem świata Terence'em Crawfordem w kwietniu tego roku. Większość szczegółów dotyczących lipcowego starcia w Arabii Saudyjskiej zostało już podobno uzgodnionych, a ogłoszenie gali z udziałem Khana może nastąpić już w najbliższy piątek.

A kim może być tajemniczy rywal Amira? Trudno powiedzieć, ale pierwszym zawodnikiem, który przychodzi na myśl, jest Bharat Khandare. Hindus jest pierwszym urodzonym w Indiach sportowcem, jaki stoczył walkę w UFC. Miała ona miejsce w listopadzie 2017 roku i zakończyła się porażką Khandare z Yadongiem Songiem.

Walka Khana z zawodnikiem MMA przypomina oczywiście ostatnią, ekstrawagancką walkę Floyda Mayweathera, który 31 grudnia na gali Rizin 14 w Saitamie zdemolował w pierwszej rundzie młodziutką gwiazdę kickboxingu, Tenshina Nasukawę. Floyd zainkasował za ten pokazowy, bokserski występ w okolicach dziewięciu milionów dolarów.