JOSHUA vs RUIZ: WALCZYŁ Z OBOMA - NA KOGO STAWIA PARKER?

Redakcja, The Ring

2019-05-29

Joseph Parker (25-2, 19 KO) miał okazję boksować zarówno z Andym Ruizem Jr (32-1, 21 KO), jak i Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO). W sobotnią noc obaj ci panowie skrzyżują rękawice w potyczce o pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej. Na kogo stawia Nowozelandczyk?

Parker pokonał nieznacznie na punkty Ruiza, a potem przegrał, również na punkty, z Joshuą. Ma więc skalę porównawczą i zna mocne oraz słabe strony tych pięściarzy.

- Miałem trudną przeprawę z Ruizem, lecz tego się właśnie spodziewałem. Wcześniej sparowałem z nim w Las Vegas i powtarzałem wszystkim wokół, by nie lekceważyli go przez wzgląd na to, jak prezentuje się fizycznie. Bo jego wygląd może naprawdę zmylić. Wiedziałem, że bardzo dobrze wywiera pressing i ma duże serducho do walki. Jeśli ktoś go nie zna, może się naprawdę zdziwić, jak dużo ten facet potrafi. Fajnie bije kombinacjami i ma przy tym bardzo szybkie ręce. Fajnie też miksuje swoje akcje, bijąc na zmianę na korpus i na górę. W drugiej połowie naszej walki nieco spuścił z tonu i przechyliłem szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Z kolei pojedynek z Joshuą to ja lepiej zacząłem niż on i w połowie wszystko jeszcze krążyło wokół remisu. Joshua potrafi jednak zaadoptować się pod kątem rywala i już w trakcie walki zmienić swój styl. To spory atut. Sporym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że on potrafił także bardzo fajnie kontrolować dystans. Tego akurat się po nim nie spodziewałem. Wcześnie postrzegałem go jako zawodnika, który potrafi tylko nokautować innych. Joshua zaimponował mi faktem, że dostosował się do mnie i zmienił swój boks w trakcie pojedynku. Trudno ocenić mi natomiast jego siłę rażenia, bo dzięki mojej dobrej pracy nóg i tułowia uniknąłem jego najmocniejszych uderzeń - wspomina były już mistrz federacji WBO.

- Ruiz nie ma nic do stracenia i mocno wejdzie w walkę. Przyjmie parę ciosów, ale sam również zada ich kilka. To jego styl, przyjąć i oddać. Według mnie zainkasuje więcej ciosów od Joshuy niż ja. Joshua jest inteligentny w ringu i będzie z czasem wiedział, jak uniknąć ciosów sporo niższego od siebie przeciwnika. Ruiz nigdy nie był nawet liczony. Część mnie wierzy, że on zdoła wytrzymać pełen dystans, ale z drugiej strony Joshua może go przewrócić jakimś prawym sierpowym albo prawym podbródkiem. Wygra Joshua, tylko nie jestem pewien, czy na punkty, czy przed czasem? - zakończył Parker.