WILDER POTWIERDZA REWANŻ Z ORTIZEM!

Redakcja, Informacja własna

2019-05-29

To o czym pisaliśmy wczoraj teraz oficjalnie potwierdził sam Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO). Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC da rewanż Luisowi Ortizowi (31-1, 26 KO).

Wczorajsze doniesienia pokrywają się z tym, o czym poinformował "Brązowy Bombardier". Do jego drugiej walki z groźnym kubańskim mańkutem ma dojść prawdopodobnie we wrześniu w Los Angeles.

"Będzie druga walka z Ortizem. Podpisałem kontrakt na nasz rewanż. Wkrótce ogłosimy datę oraz lokalizację" - poinformował kibiców champion World Boxing Council za pomocą mediów społecznościowych. W grę wchodzą podobno daty 7 września i 28 września.

Jakiś czas temu Ortiz odrzucił ofertę spotkania z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO), pomimo iż promotor AJ-a oferował mu aż 7 milionów dolarów. Eddie Hearn powęszył więc trochę i kilka dni później stwierdził, że Ortiz będzie kolejnym rywalem Wildera, dlatego nie przyjął zaproszenia do tańca od Joshuy. Dla nas dobra wiadomość jest taka, że według informacji brytyjskiego promotora mistrz WBC tak naprawdę ma już zaklepane trzy kolejne walki, a tą drugą ma być starcie z naszym Adamem Kownackim (19-0, 15 KO). Skoro więc się nie pomylił co do Ortiza, to miejmy nadzieję, że rzeczywiście Polak będzie następny w kolejce po pas WBC.

Wilder wychodząc do rewanżu z "King Kongiem" podejdzie jednocześnie już do dziesiątej obrony tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Szesnaście miesięcy temu Ortiz nieźle napędził strachu mistrzowi, ale ostatecznie Wilder zastopował go w dziesiątej rundzie.