REWANŻ WILDERA Z ORTIZEM 7 WRZEŚNIA W LOS ANGELES?

Redakcja, LA Times

2019-05-28

W kuluarach pojawiają się informacje o rewanżu Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO), który miałby się odbyć na przełomie września i października. Najbardziej prawdopodobna opcja to wrzesień i hala Staples Center w Los Angeles.

Co ciekawe w tym samym czasie federacja WBO usunęła Kubańczyka ze swojego rankingu. Czy ma to związek z rewanżem z "Brązowym Bombardierem"? Prawie szesnaście miesięcy temu pretendent nieźle napędził strachu championowi, ale ostatecznie Wilder zastopował go w dziesiątej rundzie.

Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, ale obie strony podobno wyraziły wstępną zgodę na wrześniową walkę. Co ciekawe PBC, czyli projekt firmowany przez Ala Haymona, zarezerwowało już ten obiekt na 7 września. Podobno alternatywną datą jest 28 września, jednak pierwsza opcja wydaje się na ten moment poważniejsza.

Amerykanin dziesięć dni temu już po raz dziewiąty obronił tytuł, nokautując w pierwszej rundzie Dominika Breazeale'a. Z kolei "King Kong" po porażce z Wilderem odbudował się trzema zwycięstwami nad wartościowymi rywalami.

Poniżej przypominamy Wams skrót ich pierwszej, bardzo dobrej potyczki.