KONFLIKT GOŁOWKINA Z JELEUSSINOWEM PRZYBIERA NA SILE

Redakcja, Kazakh Media

2019-05-27

Mistrz olimpijski i mistrz świata w boksie olimpijskim, Kazach Danijar Jeleussinow (7-0, 3 KO) popadł w konflikt z byłym mistrzem świata zawodowców oraz mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim, swoim sławniejszym rodakiem Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO).

Powodem niesnasków między kazachskimi pięściarzami są wypowiedzi Jeleussinowa na temat Gołowkina. ''GGG'' stwierdził w rozmowie z dziennikarzami z Kazachstanu, że ''Kazachski Grzmot'' go ''oczerniał''. Jeleussinow uważa natomiast, że jego opinie zostały wyjęte z kontekstu. Trudno w tej chwili dokładnie stwierdzić, gdzie padły słowa, które nie spodobały się Gołowkinowi, w każdym razie zadbał on o to, by Jeleussinow został wycofany z karty walk gali w nowojorskiej Madison Square Garden 8 czerwca. Media w ojczyźnie obu pięściarzy wskazują, że konflikt znakomitych zawodników mógł zacząć się od wywiadu, którego Jeleussinow udzielił magazynowi ''Boxing Monthly'' w lipcu 2018 roku.

- Gołowkin w ogóle nie rozmawiał ze mną o przejściu na zawodowstwo. Nie udzielił mi żadnych rad, choć w sumie nie wiem, czy ich od niego potrzebuję. Ostatnio ''GGG'' się zmienił, stał się niedostępny. Ludzie z jego stron mówią, że nawet jego przyjaciele nie mogą już się do niego dostać i z nim porozmawiać. Czasami ludzie tak się zmieniają - powiedział wtedy Jeleussinow.

Gołowkin zmierzy się podczas wspomnianej gali w Nowym Jorku ze Steve'em Rollsem. Będzie to pierwsza walka Kazacha od czasu porażki z Saulem Alvarezem we wrześniu zeszłego roku. Jeśli chodzi o Jeleussinowa, to w ostatni weekend wypunktował on Luisa Norambuenę w Oxon Hill i szuka teraz mocniejszego rywala na czerwiec lub lipiec.