KONTROWERSYJNY REMIS W WALCE AUSTIN TROUT vs TERRELL GAUSHA

Redakcja, Informacja własna

2019-05-26

W walce wieczoru gali w Biloxi olimpijczyk Terrell Gausha (21-1, 10 KO) zremisował wczoraj z byłym mistrzem świata wagi junior średniej Austinem Troutem (31-5-1, 17 KO). Werdykt sędziów jest dziś szeroko dyskutowany i kwestionowany w amerykańskim środowisku bokserskim.

Gausha kontrolował pierwszą fazę walki ciosami prostymi, jego prawy regularnie dochodził do głowy Trouta. Były mistrz świata starał się boksować w swoim stylu, opierał ciężar na nodze zakrocznej i kłuł prawym prostym mańkuta. Wydawało się jednak, że oddaje rundę za rundą. Dopiero w drugiej fazie walki zdołał wrócić do gry. Wywierał presję, spychał Gaushę na liny i trafiał ciosami na korpus. Mimo to Gausha odzyskał panowanie nad sytuacją i według większości obserwatorów, w tym komentatorów telewizji Fox, pokonał Trouta wyraźnie. Sędziowie widzieli walkę inaczej, co od razu wzbudziło duże kontrowersje - 99-91 dla Gaushy, 96-94 dla Trouta i 95-95.

LIST MARGULESA: CZY ZACZNIE SIĘ DOCHODZENIE? >>>

Szybko podniosły się głosy żądające dochodzenia w sprawie werdyktu, co jest m.in. konsekwencją listu, jaki Leon Margules, adwokat Matta Korobowa wystosował w tym tygodniu do władz stanu Virginia. Margules domaga się w imieniu teamu Rosjanina śledztwa w sprawie werdyktu walki Korobow vs Aleem. Jeżeli śledztwo dojdzie do skutku i udowodni niezgodne z prawem działanie sędziów, może to być jeden z przełomów, jeśli chodzi o kwestię sędziowania w boksie zawodowym.