JOSHUA Z UZNANIEM O UMIEJĘTNOŚCIACH RUIZA JUNIORA

Redakcja, Boxingscene

2019-05-25

Mistrz świata wagi ciężkiej IBF, WBA i WBO, Anthony Joshua (22-0, 21 KO) nie lekceważy Andy'ego Ruiza Juniora (32-1, 21 KO), z którym zmierzy się już za tydzień, 1 czerwca w nowojorskiej Madison Square Garden. Brytyjczyk z uznaniem wypowiada się o umiejętnościach Meksykanina i dba o detale podczas przygotowań do konfrontacji z utalentowanym rywalem.

- Kiedy oglądam jego walki, widać, że wiele jego nokautów to owoc kombinacji ciosów. A ranią cię te ciosy, których nie widzisz. Obie ręce Ruiza Juniora są bardzo szybkie. Pracuję więc teraz nad szybkością moich reakcji. Nie gapię się w smartfona, żeby nie męczyć oczu, one muszą pierwszego czerwca świetnie funkcjonować - mówi Joshua.

- Atutem Ruiza Juniora jest również zdolność przyjmowania i unikania ciosów, a przy tym ciągłego maszerowania do przodu. Może również swobodnie nokautować, ma ciężkie ręce. Posiada umiejętność zadawania kombinacji uderzeń, podczas gdy styl europejski, którego byłem uczony, to krótsze akcje, opierające się bardziej na ciosach prostych. Ruiz wplata natomiast w kombinacje lewy i prawy sierpowy, podbródkowy, prawy sierpowy na korpus, to wszystko bite często w jednej serii - dodaje Joshua, imponując analitycznym podejściem do swojego fachu.