BLISKO SIERPNIOWEJ WALKI DANNY GARCIA vs MIKEY GARCIA

Redakcja, Mike Coppinger

2019-05-14

Według renomowanego amerykańskiego dziennikarza, Mike'a Coppingera, obozy Danny'ego Garcii (35-2, 21 KO) i Mikeya Garcii (39-1, 30 KO) prowadzą zaawansowane rozmowy i są blisko zawarcia porozumienia. Do walki dwóch znakomitych pięściarzy miałoby dojść w sierpniu, w limicie kategorii półśredniej.

Nie znamy na razie dokładnej daty walki. Miałaby się ona odbyć w Los Angeles, w hali Staples Center. Niewątpliwie byłaby to jedna najciekawszych konfrontacji tego lata, obaj zawodnicy dysponują umiejętnościami światowej klasy, a zwycięzca miałby zapewne otwartą drogę do starcia o mistrzostwo globu.

Przypomnijmy, że Danny Garcia stracił pas WBC w walce z Keithem Thurmanem w marcu 2017 roku. Walczył o niego ponownie w zeszłym roku, przegrywając z Shawnem Porterem. Oba pojedynki były wyrównane i ''Swift'' wciąż znajduje się w wysokiej formie. W swojej ostatniej walce, w kwietniu tego roku znokautował mocnego Adriana Granadosa.

Trudno natomiast powiedzieć, w jakiej dyspozycji - przede wszystkim mentalnej - będzie Mikey Garcia po marcowym skoku z wagi lekkiej do półśredniej i wysoko przegranej walce z Errolem Spence'em Juniorem, który zdominował ten pojedynek właściwie w każdej płaszczyźnie.