JACOBS WCIĄŻ NA DIECIE - 750 TYSIĘCY DOLARÓW KARY ZA KILOGRAM

Redakcja, ESPN

2019-05-04

Dziś pomiędzy ósmą a dziewiątą rano czasu Las Vegas Saul Alvarez (51-1-2, 35 KO) i Daniel Jacobs (35-2 29 KO) byli ważeni po raz drugi. Nie mogli przybrać więcej niż 10 funtów, czyli 4,55 kilograma. To był zapis narzucony przez ekipę Canelo. A za jego złamanie czekają ogromne kary finansowe.

- Próbowali wszystkich sztuczek, łącznie z tymi dodatkowymi ważeniami, żeby tylko mnie osłabić - mówił wczoraj dziennikarzom Amerykanin, który wniesie do ringu tytuł federacji IBF. Meksykanin dołoży pasy WBC i WBA.

Jacobs znany jest z tego, że w ciągu doby od ceremonii ważenia do momentu wyjścia do ringu przybierał nawet po dwadzieścia funtów. Teraz za każdy dodatkowy funt powyżej 170 zapłaci ćwierć miliona dolarów. Inaczej licząc, jeśli dziś podczas porannego ważenia kontrolnego w Las Vegas przekroczyłby umówiony limit o kilogram, musiałby zapłacić aż 750 tysięcy dolarów kary!

Na szczęście ma z czego. Alvarez dostanie za ten pojedynek 35 milionów dolarów. Jacobs ma gwarantowaną gażę 10 milionów dolarów i może ona nieznacznie wzrosnąć.

Transmisję z gali przeprowadzi Polsat Sport. Początek od godziny 3:00.