DE LA HOYA: CANELO JEST NUMEREM JEDEN BEZ PODZIAŁU NA KATEGORIE

Redakcja, Boxingscene

2019-05-04

Promotor Saula Alvareza (51-1-2, 35 KO), Oscar De La Hoya twierdzi, że jego podopieczny jest w tej chwili liderem światowego boksu i powinien zajmować pierwsze miejsce w rankingach P4P, czyli zestawieniach bez podziału na kategorie. Potęga Meksykanina ma być potwierdzona podczas dzisiejszej walki z Danielem Jacobsem (35-2, 29 KO) w Las Vegas.

GORĄCO NA WAŻENIU ALVAREZ vs JACOBS >>>

- Kariera Canelo Alvareza jest unikalna. On jest najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie. Już teraz, przed walką z Jacobsem. Zwycięstwo nad Amerykaninem tylko umocni pozycję Alvareza jako numeru jeden - twierdzi De La Hoya.

- To dla mnie bardziej motywacja niż presja. Chcę tworzyć historię boksu. Czuję, że jestem numerem jeden na świecie i chce się skupić na pisaniu własnego rozdziału - dodaje Alvarez, nawiązując do swojego obecnego celu, którym jest zunifikowanie wszystkich tytułów w wadze średniej. Dziś na szali znajdą się pasy WBA i WBC (będące w posiadaniu Alvareza) oraz IBF (należący do Jacobsa). Mistrzem WBO jest natomiast Demetrius Andrade, czerwcowy rywal Macieja Sulęckiego.