SANCHEZ: CHCIWOŚĆ I BRAK HONORU DOPROWADZIŁY DO KOŃCA WSPÓŁPRACY

Redakcja, Informacja prasowa

2019-04-25

Abel Sanchez rzuca zupełnie inne światło na rozstanie z Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO) niż sam zawodnik. - On okazał się chciwy!

Jak zwykle w takich przypadkach poszło o pieniądze. Trener jednak nie chciał podwyżki. To zawodnik postanowił płacić mu mniej niż dotychczas, pomimo iż podpisał właśnie kontrakt z platformą DAZN, za który zarobi dziesiątki milionów dolarów.

"Poczyniłem ważne decyzje odnośnie mojej kariery. Chcę cały czas się rozwijać i polepszać. To nie była łatwa decyzja, ale nie będę już trenować z Abelem Sanchezem. To świetny szkoleniowiec i lojalny profesjonalista. Chcę mu podziękować za wszystko czego mnie nauczył. Niedługo ogłoszę nazwisko nowego trenera" - napisał w oświadczeniu pięściarz.

"Po dziewięciu latach współpracy, ustanowieniu i wyrównaniu rekordów, rozwinięciu kariery na miarę Galerii Sław i podpisaniu kontraktu z DAZN na 100 milionów dolarów za sześć walk, on zaproponował mi nową formę wynagrodzenia. Moja godność i honor nie pozwoliły mi dać się tak traktować. Bycie chciwym, niewdzięcznym i bez honoru doprowadziły do zakończenia naszej współpracy" - odpowiedział natomiast znany szkoleniowiec, który pierwszy trening z Gołowkinem odbył w kwietniu 2010 roku. Cztery miesiące później po raz pierwszy stanął w jego narożniku, a Kazach nokautując Miltona Nuneza w zaledwie 58 sekund zdobył pas WBA wagi średniej w wersji tymczasowej. Potem zamienił go na tytuł WBA Regular, aż został uznany w końcu pełnoprawnym mistrzem świata.

Sanchez w rozmowie z Mike'em Coppingerem dodał, iż Gołowkin zaoferował mu 20% tego, co dostawał do tej pory. A przecież dopiero teraz "GGG" zarobi najwięcej.

Dawny zunifikowany mistrz wagi średniej zadebiutuje na antenie platformy streamingowej DAZN 8 czerwca w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Jego rywalem w umownym limicie 74,4 kilograma będzie Steve Rolls (19-0, 10 KO).