JEST POROZUMIENIE W SPRAWIE WALKI DUBOIS vs JOYCE!

Redakcja, TalkSport

2019-04-24

Anglicy mają taki nadmiar bogactwa w boksie zawodowym, że szybko konfrontują między sobą bardzo perspektywicznych zawodników. Niedawno w kategorii cruiser doszło do walki Okolie vs Chamberlain, teraz podobna, a może jeszcze ciekawsza walka odbędzie się w wadze ciężkiej.

Młody, silny i nokautujący kolejnych rywali Daniel Dubois (10-0, 9 KO) w najbliższą sobotę spotka się z Richardem Larteyem (14-1, 11 KO), ale zgodził się już na warunki kontraktu kolejnej potyczki. I tu pojawiają się iskry...

Rywalem zaledwie 21-letniego osiłka ma być wicemistrz olimpijski w wadze super ciężkiej, być może jeszcze mocniej bijący Joe Joyce (8-0, 8 KO). Stawką pojedynku będzie mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Ciekawe tym bardziej, że walka o prymat w Anglii wydaje się "na papierze" ciekawsza niż choćby starcie Wilder vs Breazeale o pas WBC.

Walkę wstępnie zaplanowano na 13 lipca w hali O2 Arena w Londynie. A przecież tydzień później na tym samym obiekcie dojdzie do wieczoru z walką Whyte vs Rivas, a prowadzone są jeszcze rozmowy w sprawie potyczek Chisora vs Parker oraz Price vs Allen - wszystko w królewskiej kategorii. Jak żyć...?