KOWALIOW: PRIORYTETEM REWANŻ Z BETERBIJEWEM ZA CZASY AMATORSKIE

Redakcja, TASS

2019-04-23

- Priorytetem jest dla mnie w tej chwili walka unifikacyjna z Beterbijewem - mówi Siergiej Kowaliow (33-3-1, 28 KO), mistrz świata wagi półciężkiej federacji WBO. Artur Beterbijew (13-0, 13 KO) zasiada z kolei na tronie IBF.

Póki co obaj mają zaplanowane inne walki. "Krushera" czeka obowiązkowa obrona w swojej ojczyźnie z Anthonym Yarde (18-0, 17 KO), natomiast Beterbijew 4 maja skrzyżuje rękawice z groźnym Radivoje Kalajdziciem (24-1, 17 KO). Jeśli jednak obaj wygrają, pod koniec roku mogliby spotkać się między sobą.

Co ciekawe w czasach boksu olimpijskiego Artur dwukrotnie pokonał na punkty po bliskich walkach Siergieja. "Krusher" zawsze chciał doprowadzić do rewanżu ze swoim rodakiem na zasadach boksu zawodowego.

CANELO: CHCĘ WALCZYĆ Z KOWALIOWEM >>>

- Walka z Beterbijewem to jeden z moich priorytetów. W czasach amatorskich mieliśmy swoją historię, gdy on stanął mi na drodze. W sumie cieszę się jednak z tamtych porażek, bo gdybym zdobył mistrzostwo świata i złoto olimpijskie, to czułbym się nasycony i skończył karierę. A tak podpisałem kontrakt zawodowy. Teraz więc chętnie znów spotkam się z Arturem - mówi Kowaliow.