OSCAR RIVAS DLA DILLIANA WHYTE'A 20 LIPCA W LONDYNIE

Redakcja, BBC

2019-04-21

Dillian Whyte (25-1, 18 KO) chciał rewanżu z Anthonym Joshuą, tymczasem czeka go kolejna bardzo trudna walka rankingowa. Mało kto zasłużył na mistrzowską szansę tak jak on.

Promotor Eddie Hearn dużo wcześniej zaplanował już galę w O2 Arena w Londynie pod kątem właśnie Dilliana. A że to wieczór dostępny w Wielkiej Brytanii za opłatą PPV, trzeba było ściągnąć dla niego kogoś naprawdę mocnego. I tak będzie. Naprzeciw Brytyjczyka (WBC #1, WBO #1) stanie groźny Oscar Rivas (26-0, 18 KO), opromieniony wygraną przed czasem nad Bryantem Jenningsem w połowie stycznia. Pojedynek odbędzie się 20 lipca.

- To jeden z najbardziej unikanych zawodników w dzisiejszej wadze ciężkiej - scharakteryzował swojego przeciwnika Whyte. - Cieszę się, że mogę boksować z zawodnika z czołówki zanim doczekam się walk z Joshuą czy Wilderem.

- Czekałem na takie wyzwanie. Whyte to zawodnik klasy światowej i zasługuje na mój szacunek. Jestem jednak niepokonany i zamierzam zachować nieskazitelny bilans - nie ukrywa Kolumbijczyk, ćwierćfinalista olimpijski z Pekinu (2008).